Rodzaje piecyków na pellet

Najważniejszym zadaniem pieca z wymuszoną konwekcją jest ogrzewanie pomieszczenia, w którym został on zlokalizowany. Jego działanie polega na emitowaniu gorącego powietrza pochodzącego z paleniska przez szybę, a następnie na tłoczeniu go do pomieszczenia z wykorzystaniem specjalnego wentylatora. Dzięki oryginalnym rozwiązaniom właściciel pieca tego typu ma kontrolę nad ilością powietrza, które jest wydmuchiwane, nie musi więc obawiać się sytuacji, w której urządzenie zacznie pracować aż za dobrze, co będzie miało negatywny wpływ na komfort przebywania w pomieszczeniu. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że nowoczesne piecze z wymuszoną konwekcją współpracują z czujnikami temperatury dbając w ten sposób o wygodę użytkownika oraz o poziom jego finansów. Na tym jednak nie kończą się zalety pieców tego rodzaju, na uwagę zasługuje bowiem i to, że w sprzedaży dostępne są zarówno urządzenia o mocy 6, jak i 9kW. Dzięki temu sprawdzają się one w pomieszczeniach różnej wielkości.

piecyk dual

Kolejnym rodzajem piecyków są te z dystrybucją gorącego powietrza (moc 9kW i 12kW). Dzięki montażowi specjalnych kanałów powietrznych pozwalają one na emisję wytwarzanego przez siebie ciepła do innych pomieszczeń znajdujących się w domu lub mieszkaniu, to zaś pozwala na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie urządzenia. I w ich przypadku możliwa jest nie tylko współpraca pieca z czujnikiem temperatury, ale również jego automatyczne uruchamianie i sterowanie pilotem, zyskując dodatkowe funkcje nie musimy więc rezygnować z tych, które stanowią podstawę.

caminetti montegrappa

Warto wspomnienieć również o piecach z płaszczem wodnym, ich zalety nie kończą się bowiem na zapewnieniu ogrzewania w domu lub mieszkaniu. Użytkownik zawdzięcza im również dostęp do ciepłej wody sanitarnej, dzięki czemu po raz kolejny można mówić o znaczących oszczędnościach. Po raz kolejny wypada podkreślić, że piec nie traci innych swoich walorów, jego nowe funkcje nie przyczyniają się więc do tego, że utrudnione jest sterowanie nim oraz dostosowywanie go do specyficznych potrzeb danego gospodarstwa domowego.

Wśród innowacyjnych rozwiązań wypada wymienić wkłady kominkowe na pellet. To propozycja wygodna, pozwala bowiem cieszyć się z właściwości pelletu nie rezygnując jednocześnie z funkcji typowych dla nowoczesnych piecyków takich, jak choćby ich automatyczne rozpalanie i wygaszanie oraz automatyczna regulacja mocy.

wkłady kominkowe atomo

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POLECAMY:

caminetti montegrappa

Inne artykuły

Wilgotność pelletu

Wilgotność jest jednym z czynników znacznie wpływających na kaloryczność (wartość energetyczną) pelletu. Jeśli w pellecie gromadzi się zbyt duża ilość wody to może to w konsekwencji przysłużyć się do...

Rodzaje piecyków na pellet

Najważniejszym zadaniem pieca z wymuszoną konwekcją jest ogrzewanie pomieszczenia, w którym został on zlokalizowany. Jego działanie polega na emitowaniu gorącego powietrza pochodzącego z paleniska przez szybę, a...

Zalety pelletu LAVA

W kategorii